2017 liepos 23 d.
en
 


Aktualijos

Įmonės investuoja į kolegijas, nes reikia gerų inžinierių

Trūkstant tam tikros kvalifikacijos specialistų, inžinerinė pramonė pati investuoja į tinkamą kolegijų studentų parengimą.
 
Kauno technikos kolegijoje (KTK) šiemet duris atvėrė dvi naujos specializuotos laboratorijos, prie kurių įrengimo prisidėjo inžinerinės pramonės įmonės.
 
„Elintos" išmaniųjų automobilių konstravimo ir tyrimų laboratorijoje studentai, padedami kolegijos dėstytojų ir įmonės specialistų, jau konstruoja sportinį elektromobilį, kuris, tikimasi, birželį išriedės į Kauno gatves. UAB „Baltec CNC Technologies" investavo į laboratoriją, kur studentai įgis gamybinių procesų projektavimo ir valdymo kompetencijų. Tokios žinios reikalingos bet kurioje apdirbamosios pramonės įmonėje, kur medžiagos apdirbamos programinio valdymo staklėmis.
 
Kadrų kalvė
 
Anot Vytauto Jokužio, „Elintos" įmonių grupės vadovo, pagrindinė šios iniciatyvos idėja - ruošti būsimus darbuotojus ne pačioje įmonėje, o kolegijoje, kuri ilgainiui turėtų tapti „Elintos" kadrų kalve.
 
„Vystome elektromobilius, mums reikia vis daugiau darbuotojų, ir norime, kad ateitų žmonių, kurie jau būtų elektromobilius pačiupinėję. Studentą statyti prie elektromobilių gamybos kiek rizikinga, todėl geriau, jei jis pirmiau pasitreniruos kolegijos laboratorijoje ir čia įgis praktinių žinių", - aiškina jis.
 
Tai bendras įmonės ir kolegijos projektas. Benzinu varomą automobilį „Mazda", kuris bus perdarytas į elektromobilį, įsigijo kolegija, o pagrindine įranga laboratoriją aprūpino „Elinta", jos darbuotojai prižiūri įrangą, teikia metodinę informaciją kolegijos dėstytojams.
 
„Studentai galės automobilį perdaryti, tobulinti, bandyti ir toliau tobulinti - sportinio elektromobilio gerinimo ribų nėra. Manau, kad tokia praktika taps pagrindu ne vieno studento diplominiam darbui", - sako p. Jokužis. 
 
Anot Gintaro Rimšos, „Baltec CNC Technologies" valdybos pirmininko, medžiagų apdirbimo laboratorija skirta studentų praktiniams įgūdžiams, kurių prireiks darbui pramonėje, lavinti. Įmonė padėjo KTK lengvatinėmis sąlygomis įsigyti įrenginių, nupirkto 3D spausdintuvą, parengė mokomąją medžiagą, prižiūri įrangą.
 
„Su KTK bendradarbiaujame, nes inžinerinei pramonei labiau reikia taikomojo profilio specialistų, o ne universitete 6 metus prasimokiusio jaunuolio, kuris atėjęs į įmonę klausia - kur mano kabinetas ir pavaldiniai? Deja, Lietuvoje daugiausia dėmesio skiriama universitetams, o kolegijos - podukros vietoje", - sako jis.
 
„Elintos" grupė bendradarbiauja ir su KTU, tačiau, pasak p. Jokužio, kolegijos absolventai įmonei įdomesni.
 
„Inžinieriaus parengimo lygis kolegijoje nedaug skiriasi nuo universitetinio, nebent tuo, kad baigę universitetą jaunuoliai turi mažiau praktinių žinių. O mums praktinių žinių labiausiai ir reikia", - tvirtina jis.
 
Tikslas - būti verslo kolegija
 
Nerijaus Varno, KTK direktoriaus, teigimu, kolegija jau ne pirmus metus bando pritraukti verslą, kuriam reikia tam tikrų kvalifikacijų darbuotojų, o ateityje siekia tapti verslo kolegija.
 
„Verslas gali išmokyti vieną du žmones, juos pasiimti į įmonę ir ieškoti naujų. Tačiau jis gali investuoti į kolegijos dėstytojus, kurie paskui išmokys gerokai daugiau studentų. Tariamės su įmonėmis, kaip būtų galima efektyviai panaudoti kolegijos bazę, pritraukiant ir verslo lėšų", - sako jis.
 
Jo teigimu, šis modelis Lietuvoje dar nėra plačiai taikomas, bet pastaruoju metu aiškiai justi verslo interesas bendradarbiauti su kolegijomis.
 
„Elintos" ir „Baltic CNC" laboratorijos - ne pirmi bendri KTK ir verslo projektai. 2009 m. kolegijos bazėje buvo įkurtas automobilių diagnostikos „Bosch" mokymo centras, į kurį investuota apie 57.000 Eur. 2015 m. KTK atidaryta elektronikos montažo laboratorija, į kurią elektronikos gamybos UAB „Kitron" investavo per 100.000 Eur - už juos įsigyta laboratorijos įrangos, baldų, kolegijos dėstytojas įgijo specialią licenciją, o kolegija įtikino ministeriją leisti prisidėti dar 40.000 Eur. Prieš porą metų padedant UAB „Tobis" buvo įkurta KTK Automobilių serviso UAB „Tobis" ratų remonto praktinė laboratorija.
 
Anot Gintaro Vildos, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Linpra" direktoriaus, KTK nėra vienintelė Lietuvos kolegija, kuri gali aprūpinti inžinerinę pramonę itin reikalingais specialistais, - didelį potencialą turi Alytaus, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos.
 
„Inžinerinei pramonei dabar ypač reikalingi inžinieriai, kurie pritaiko sukurtas technologijas ir valdo jas kasdienėje veikloje - vykstant skaitmeninimo revoliucijai pramonė šiuo metu orientuojasi į technologijų diegimą ir naudojimą gamyboje, o ne į jų kūrimą", - aiškina jis.
 
Todėl, jo nuomone, valstybės lėšos būtų veiksmingiau panaudojamos, jei ne būtų skiriamos neperspektyvioms specialybėms ar kai kurioms mokykloms gaivinti, o suteiktų galimybių rimtai dirbančioms kolegijoms atnaujinti mokymų bazę.
 

Straipsnis VERSLO ŽINIOSE

 
 

Inžinerinių technologijų centras  VšĮ „Intechcentras", bendradarbiaudamas su savo partneriais Lietuvoje ir užsienyje, teikia šiuolaikinės inžinerijos technologijų ir vadybos mokymo bei konsultavimo paslaugas naujų produktų kūrimo ir gamybos efektyvinimo srityse.

Dėl informacijos apie paslaugas prašome kreiptis:

El. paštu: info@intechcentras.lt;

Tel: (8-5) 2388947

www.intechcentras.lt

 

 

 

Nacionalinė technologijų platforma "Ateities gamyba" - tai savanoriškas verslo įmonių ir mokslo institucijų atstovų susivienijimas, kurio tikslas - užtikrinti inžinerinės pramonės konkurencingumą ateityje globalios ekonomikos sąlygomis sutelkiant tam reikalingus resursus bei pastangas.

 

Dagiau informacijos: www.manufuture.lt

s

Mechanikos inžinieriaus žinynas - užsisakyk! inzinerija@intechcentras.lt

Industry 4.0 mokymai

s
Savanorių pr. 176-803, LT-03154 Vilnius, Kodas 121895717 Valstybės įmonė registrų centras, tel. (8 5) 231 2520, faks. (8 5) 203 2222, el. paštas info@linpra.lt © Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „Linpra“Visos autorinės teisės saugomos. Cituojant nuorodos į šaltinį būtinos.

Lankytoju statistika

Is viso apsilanke: 5082811

Siandien apsilanke: 3406

Dabar narso: 17

Sprendimas: Freshmedia

Naudojama: EasyWeb 3.0

s
s